Köpek Oteli Neden Kullanılmalıdır?

You are currently viewing Köpek Oteli Neden Kullanılmalıdır?

Köpekler son derece sosyal canlılardır. Sürekli olarak diğer canlılarla etkileşim kurmak isterler. Böylesine özel ve sosyal canlılar olan köpekler, yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Çoğu zaman sahiplerinden başkasına da pek ılımlı yaklaşmayan köpekler, sahiplerinin yokluğunda epey can sıkıcı duruma sebep olabiliyor.

Bazı köpek türleri diğer türlerden farklı olarak, içine kapanık ve pek de sosyal olmayan canlılardır. Sadece sahiplerine ve sahibinin yanında uzun süredir gördükleri kişilerle veya diğer hayvanlarla etkileşim kurmaktadır. Bu nedenle, evlerinde yalnız kalmaları veya yabancı biriyle vakit geçirmeleri oldukça sancılı bir süreç olarak tanımlanabilir.

Evcil hayvan sahipleri çeşitli durumlarda evlerinden ve minik sevimli köpek dostlarından uzak kalmak zorunda kalabilirler. Bu gibi durumlarda evcil hayvan dostları için PetSurfer üzerinden köpek bakıcılığı hizmeti alabilirler. Ancak bazı durumlarda köpekler sahiplerinden başka hiçbir insanla etkileşim kurmadığı gibi onlara karşı çeşitli agresif tavırlar da sergileyebilir. Bu noktada köpek dostlarımızın ve evcil hayvan sahiplerinin yardımına köpek oteli yetişiyor. Gelin, köpek oteli nedir ve avantajları nelerdir, birlikte bir göz atalım!


Köpek oteli hizmetinin avantajları nedir?

Köpek bakımı oldukça zor bir iştir. Bu nedenle çoğu kişi çok istemesine rağmen köpek sahibi olamaz. Beraberinde pek çok sorumluluk getiren evcil hayvan sahibi olmak, gün içerisinde harcadığınız enerjinin 2 katına çıkmasına dahi sebep olabilir. Böylesine zor ve ciddi bir iş olan köpek bakımı için kendiniz yapamadığınız durumlarda profesyonel destek almalısınız.

Köpek otelleri de bu noktada en büyük yardımcınız olacaktır. Sizin uzun süreli evden olmamanız durumunda köpek dostunuzla ilgilenip onun sosyalleşmesini ve tüm ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan köpek oteli hizmeti, evcil hayvan sahiplerini kurtarıcısı oluyor.

Böylesine zor bakım şartları olan canlılardan uzun süre ayrı kalmak, onlar size bu kadar bağlıyken onlar için epey yıpratıcı ve hatta yıkıcı olabilir. Bu bağlamda onların sosyalleşmesi, günlük egzersizlerini yaparak yorulması ve dolayısıyla mutlu olması gerekmektedir.

Sahipleri yanında değilken tüm bu ihtiyaçların karşılandığı hizmet olan köpek oteli hizmeti, minik sevimli dostlarımızın diğer köpeklerle etkileşim kurması ve sosyalleşmesi için harika olanaklara sahiptir. Bunun yanı sıra günlük besin ihtiyacı karşılandığı gibi sağlıklı kalabilmesi için günlük egzersizleri de yaptırılmaktadır.

Diğer köpeklerle birlikte oynadıkları oyunlarla günlük egzersizlerini yapan sevimli köpek dostlar, sahibinin yokluğunu hiç aramayacaktır. Sağladığı tüm bu avantajlar sayesinde köpek oteli, evcil hayvan sahiplerinin uzun süreli dostlarından ayrı kalacağı durumlarda bakması gereken ilk yerledir.

PetSurfer ekibi olarak bu yazımızda köpek oteli hizmeti hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Köpek oteli ve köpek bakımı gibi evcil hayvanlar hakkındaki tüm bilgileri edinmek için bizi takipte kalın!

İlginizi çekebilir: Köpek Oteli Nedir? Neden Kullanılır?


Köpek oteli nedir?

Köpek oteli, köpek sahiplerinin uzun süreli evcil hayvanlarına bakamayacak durumda olduklarında onları geçici bir süreliğine bıraktığı yerlerdir. Köpek oteli hizmeti, evcil hayvan sahipleri için tam manasıyla kurtarıcı olarak adlandırılabilir.

Her ne kadar PetSurfer üzerinden evcil hayvan bakımı hizmeti alınabilse de uzun süreli durumlarda işler pek de yolunda gitmeyebiliyor. Bu nedenle evcil hayvan sahiplerinin, evcil hayvan dostlarından uzun süreli ayrı kalacağı durumlarda köpek oteli hizmeti öne çıkıyor.

Köpek oteli, minik sevimli köpek dostlarımız için harika yaşam alanlarıdır. Köpek oteli içerisindeki pek çok köpekle sosyalleşme imkanı yakalayan köpek dostlarımız, bu sayede sahibinin yokluğunda yaşayabileceği olası bunalım ve depresyondan kurtulmuş oluyor.

Evcil hayvan sahiplerinin yokluğunda onun sahip olduğu tüm sorumlulukların yerine getirildiği köpek oteli hizmeti, minik sevimli dostunuzun tüm ihtiyaçlarını yerine getirmektedir. Başında sosyallik gelen bu ihtiyaçların yanı sıra beslenme, egzersiz ve eğitim gibi temel ihtiyaçların karşılandığı köpek oteli merkezleri, evcil hayvan sahiplerinin uzun süreli dostlarından ayrılacakları zaman mutlaka göz atması gereken yerlerdir.

İlginizi çekebilir: Yavru Köpek Bakımı Nasıl Yapılır? Uzmanından Tavsiyeler!

Bir cevap yazın