Yavru Kedinin Hayatını Kurtaran Vatmandan Örnek Davranış

You are currently viewing Yavru Kedinin Hayatını Kurtaran Vatmandan Örnek Davranış

İtfaiye ekiplerinin ve halkın yardımıyla 20 dakikalık bir uğraşın sonunda tramvayın altından çıkarılan kedi, veterinere götürülerek tedavisine hemen başlandı. Cansu Deniz’in bu örnek davranışı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yılmaz Büyükerşen başta olmak üzere hayvan severler ve Eskişehir halkı tarafından takdir edildi ve Deniz, Büyükerşen tarafından ödüllendirildi. 


Vatman Cansu Deniz’in bu anlamlı davranışı Eskişehir Kent Konseyi’ne Damgasını Vurdu

Vatman Cansu Deniz’in bu anlamlı davranışı Eskişehir Kent Konseyi’nde de kendisinden söz ettirdi ve konseyin yılbaşı kokteyline damgasını vurdu. Geceye katılan Yılmaz Büyükerşen olayı gazetelerden duyduğunu belirtti ve ekledi: “Çok ilginç ama benim sadece o kedinin kurtarılması için kalabalık bir ekibin gayret göstermesi değil, ondan da önemlisi kedi oradan kurtarılıncaya kadar 20-25 dakika tramvay seferlerinin aksamasına karşılık, tramvaydakilerin hiçbirinden ses çıkmaması takdirle karşılanmalıdır. Bu Eskişehir halkının duyarlılığını gösteriyor. Vatman kızımızı da duyarlı davranışından dolayı kutluyorum.”


Cansu Deniz Olayı Anlattı

Cansu Deniz ise olayı şu şekilde dile getirdi: “Dört yıldır vatmanlık yapıyorum. Atatürk Bulvarı durağından çıktığımda yaralı bir kediyle karşılaştım. Kedinin arka bacaklarının tutmadığını gördüm. Aracı durdurdum. Bir vatandaş da kedinin tramvayın altına girmemesi için onu almaya çalıştı. Fakat kedi tramvayın altına girdi. İtfaiye gelinceye kadar vatandaşlarla çıkarmaya çalıştık olmadı. İtfaiye ekipleri uzun uğraşlar sonucu kedi yavrusunu kurtardı. Halkımız çok duyarlı davrandı. Eskişehir hayvan dostu bir kent. Ben de bu şehirde yaşayan bir kişi olarak insanca bir davranış sergiledim.”


Kahraman Cansu Deniz

Bu duyarlı davranışıyla Büyükerşen tarafından ödüle layık görülen Cansu Deniz, gönüllere de taht kurmayı başardı.

Bir cevap yazın