Güvenlik İçin Köpek Tasması Kullanın

You are currently viewing Güvenlik İçin Köpek Tasması Kullanın

Köpek dostlarımızla yürüyüşe çıkmak, onların sağlığı adına hayati bir önem taşımaktadır. Uzmanların sıklıkla vurguladığı “yorgun köpek, mutlu köpektir” söyleminde, mutluluk, sağlıklı olması anlamına gelmektedir.

Köpek dostlarımız, gün içinde sahip olduğu enerjiyi hareket ederek vücuttan atmalı, yorulmalıdır. Aksi takdirde köpek dostlarımızda, hareketsizlikten dolayı, oluşabilecek mental rahatsızlıkların yanı sıra obezite, kalp hastalığı ve bunlar gibi pek çok hastalık da gözlemlenebilir.

Tüm bu nedenlerden dolayı, günlük enerjilerini atmak amacıyla çeşitli egzersiz oyunları oynamak ve yürüyüşlere çıkmak köpek dostlarımız için son derece önemlidir.

Köpek dostlarımızla yapacağınız yürüyüşlerde dikkat etmeniz gereken bazı konular mevcuttur. Bu konular, köpek dostumuzun güvenliği için son derece önemlidir. Diğer hayvanlar tarafından gelebilecek saldırılar ve tabi ki köpek dostumuzun ilgisini çeken fakat gitmemesi gereken durumlar ve yerler.

Köpekler yapısı itibariyle son derece heyecanlı ve meraklı canlılardır. Genellikle türlere ve karakterlere göre pek çok özellik değişse de merak ve heyecan pek değişkenlik göstermemektedir. Bu merak ve heyecan yürüyüşe çıkıldığı esnada, köpek dostlarımızın ve biz hayvan sahiplerinin başını belaya sokabilir. Köpek dostlarımıza tasma takarak, onların hareketlerini acil durumlarda kısıtlayabilir, onların güvenliğini ve sağlığını koruyabilirsiniz.


Köpek tasması eğitimi

Köpek dostunuzla dışarıdayken onun güvenliğini ve sağlığını sağlamak amacıyla köpek tasması kullanılması gerekir. Bu şekilde onu dışarıdaki tehlikelerden koruyabilir ve yapısı itibariyle merak ve heyecanla gitmek istediği tehlike durumlarından koruyabilirsiniz.

Tasma takmak köpek dostlarımızın pek de hoşuna giden bir şey değildir. Bu isteksizliğin sebebi, boyunlarında veya göğüslerindeki yarattığı baskı olabileceği gibi, merak ve heyecanla gitmek istediği yerlere gidememesi de olabilir.

Her ne kadar köpekler tasma takmaktan pek hoşlanmasa da köpek tasması onların sağlığı ve güvenliği için hayati bir önem taşımaktadır. Bu nedenle yavruluk döneminden itibaren köpeklere tasma alışkanlığı kazandırılması gerekmektedir.

Tasma eğitimi genellikle 4 ila 6 aylık köpeklere verilmektedir. Bu dönemde eğitilmeye ve öğrenmeye daha açık olan köpek dostlarımızın, tasma eğitimi alması için de en ideal dönem bu dönemdir.

Genellikle köpek dostlarımız eğitilirken, eğitim süresini belirleyen köpek dostlarımızın eğitime olan açıklığıdır. Bazı köpek dostlarımız, inatçı yapısından dolayı eğitimleri reddedebilir. Ancak tasma eğitimi için sadece bazı inatçı türler değil tüm köpek türleri karşı koyacaktır. Bu nedenle tasma eğitimi, köpek sahipleri için son derece sabır gerektiren bir eğitimdir.

Köpek dostunuzun ilk kez taktığında, tasmayı kabul etmeyip, çıkarmak istemesi oldukça olasıdır. Bu nedenle tasmayı çıkarmak amacıyla adeta size yalvarabilirler. Ancak onların sağlık ve güvenliği için hayati bir önem taşıyan köpek tasması, çıkarıldığı takdirde eğitim daha başlamadan başarısızlıkla bitmiş olur.

Köpeğinizin tasmayı çıkarmak istediği durumlarda, onun dikkati başka yönlere çekerek, tasma eğitimine devam etmelisiniz. Bu durum her ne kadar uzun sürse de bu sadece alıştırma aşamasıdır. Sabırla eğitime devam etmelisiniz.

Tasmaya alışmanın sağlanmasının ardından, köpeğinizle kısa yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Ancak bu kısa yürüyüşlerde köpeğiniz durduğunda onu tasmasından çekmemeli, o hareket etmeye devam edene kadar sabırla beklemelisiniz. Kısa bir süre içerisinde, köpek dostunuz, tasma takmanın yanı sıra tasma ile yürüyüş yapmaya da alışacaktır. Bu noktada, tıpkı diğer eğitimlerde olduğu gibi ödül sistemi uygulayarak eğitimi daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Köpek dostunuz, tasması varken etrafa ilgiyle koşmaya çalışıyorsa sadece durmanız ve beklenmeniz gerekmektedir. Böylece yönlendiricinin o değil siz olduğunuzu ona gösterebilirsiniz. Bu sayede onu güvende tutabilir ve yürüyüşleri daha güvenli hale getirebilirsiniz. Güvenli ve keyifli yürüyüşler için köpek tasması en iyi yardımcıdır.

PetSurfer ekibi olarak, bu yazımızda sizlere Güvenlik İçin Köpek Tasması Kullanımı hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Siz de PetSurfer, ailesine katılarak, geniş hayvansever ailemizin bir parçası olabilirsiniz. Daha fazlası için, takipte kalın!

İlginizi Çekebilir: Köpeğimizin Tasmasını Çekiştirmesini Nasıl Durdururuz?


Köpek tasması türünün belirlenmesi

Köpek dostlarımızın güvenliği için kullanılan tasmaların seçimi oldukça önemlidir. Köpeklerin eğitimi, genel davranışları ve vücut yapıları tasma seçimi yapılırken belirleyici olan hususlardır.

Köpeğinizin vücut yapısı tasma belirlenirken en çok dikkat edilen konudur. İri yapılı ve güçlü bir köpek için boyun tasması yetersiz kalabilir. İri köpekler için göğüs tasması kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Sürekli zıplamayı seven köpek dostlarımızın kullanacağı taslamalar da zıplama huyu göz önüne alınarak, göğüs tasması olarak belirlenmelidir. Aksi takdirde zıpladıkları durumlarda boyunları zarar görebilir.

Pek de iri sayılmayan ve genel olarak sakin tavırlar sergileyen bir köpek dostumuz için boyun tasması yeterli olacaktır. Boyun ve göğüs tasmalarının yanı sıra eğitim taslamaları da mevcuttur. Bu taslamalar köpek dostlarımızın eğitimlerinde oldukça faydalı olabilirler.

Bazı tasmalar dikenli ve zincirli olarak tasarlanmaktadır. Bu gibi tasmalar kullanıldığı durumda, köpek dostlarımızın canını yakmayacak şekilde ayarlanmalıdır. Tasmalar estetik amaçla değil, köpeklerin sağlığı ve güvenliği için kullanılır.

Ağır tasmalar köpek dostumuzun boynunu incitebilir ve hatta onda kalıcı hasarlara sebep olabilir. Bu nedenle tasma seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da tasmanın hafif olmasıdır.

İlginizi Çekebilir: Köpeklerin Olması Gereken Aşılar

Bu yazıda 181 yorum var

 1. dicycloverine tablets ip

  Common side effects of dicyclomine may include: drowsiness, dizziness, weakness.

 2. Lssakh

  buy modafinil 100mg sale online drugs stromectol 3 mg tablets price

 3. Rwjuas

  help with assignments australia essay writing quick hits free online slots

 4. Larryopisp

  [url=https://over-the-counter-drug.com/#]naproxen 500mg over the counter[/url] best over the counter yeast treatment

 5. Larryopisp

  [url=https://over-the-counter-drug.com/#]sleeping pills over the counter[/url] over the counter muscle relaxers cvs

 6. Larryopisp

  [url=https://over-the-counter-drug.com/#]best sleep aid over the counter[/url] anti nausea medication over the counter

 7. Larryopisp

  [url=https://over-the-counter-drug.com/#]over the counter anti inflammatories[/url] chlorhexidine mouthwash over the counter

 8. RafaelWiz

  https://amoxil.science/# can you purchase amoxicillin online
  [url=https://stromectol.science/#]cheap stromectol[/url] minocycline 100 mg tablets

 9. RafaelWiz

  https://amoxil.science/# cost of amoxicillin 30 capsules
  [url=https://amoxil.science/#]amoxicillin 500mg over the counter[/url] purchase amoxicillin online

 10. RafaelWiz

  https://zithromax.science/# purchase zithromax z-pak
  [url=https://amoxil.science/#]order amoxil[/url] amoxicillin 500mg without prescription

 11. JamesMak

  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Drug information.
  [url=https://stromectolst.com/#]ivermectin 80 mg[/url]
  Everything information about medication. п»їMedicament prescribing information.

 12. ZacharyTab

  Read information now. Cautions.
  https://stromectolst.com/# ivermectin 5
  Long-Term Effects. Some trends of drugs.

 13. Kevinlal

  Read here. drug information and news for professionals and consumers.
  https://stromectolst.com/# stromectol 15 mg
  All trends of medicament. safe and effective drugs are available.

 14. JesseStElm

  drug information and news for professionals and consumers. Drugs information sheet.
  https://stromectolst.com/# ivermectin canada
  Long-Term Effects. Read here.

 15. gralion torile

  I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

 16. Kevinlal

  Long-Term Effects. Best and news about drug.
  stromectol ireland
  earch our drug database. Read now.

 17. ZacharyTab

  Drugs information sheet. Some trends of drugs.
  https://stromectolst.com/# ivermectin cream
  Everything information about medication. Learn about the side effects, dosages, and interactions.

 18. Kevinlal

  Get warning information here. Drug information.
  https://stromectolst.com/# buy ivermectin canada
  Some trends of drugs. Read here.

 19. Kevinlal

  Cautions. Best and news about drug.
  [url=https://stromectolst.com/#]buy stromectol pills[/url]
  Medscape Drugs & Diseases. earch our drug database.

 20. ZacharyTab

  Definitive journal of drugs and therapeutics. Cautions.
  [url=https://stromectolst.com/#]ivermectin stromectol[/url]
  Read information now. Read information now.

 21. JesseStElm

  Best and news about drug. Everything information about medication.
  stromectol for humans
  Cautions. Commonly Used Drugs Charts.

 22. Kevinlal

  Read information now. Get warning information here.
  https://stromectolst.com/# ivermectin 1 cream generic
  Everything information about medication. earch our drug database.

 23. WillieAspiz

  Long-Term Effects. Actual trends of drug.
  [url=https://lisinopril.science/#]zestoretic coupon[/url]
  Get information now. Drugs information sheet.

 24. Donaldkef

  earch our drug database. Read here.
  https://nexium.top/# can you get nexium tablets
  Long-Term Effects. safe and effective drugs are available.

 25. Jamesdox

  Everything information about medication. Top 100 Searched Drugs. https://avodart.science/# can i purchase avodart without dr prescription
  Medscape Drugs & Diseases. Drugs information sheet.

 26. WillieAspiz

  Everything information about medication. Definitive journal of drugs and therapeutics.
  how to buy cheap levaquin prices
  Get here. Get here.

 27. Donaldkef

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Read information now.
  can you get levaquin prices
  Read information now. Best and news about drug.

 28. WillieAspiz

  Everything what you want to know about pills. drug information and news for professionals and consumers.
  https://lisinopril.science/# price of lisinopril
  Some trends of drugs. Prescription Drug Information, Interactions & Side.

 29. JamesHab

  Actual trends of drug. Read here.
  [url=https://lisinopril.science/#]lisinopril 40 mg cost[/url]
  safe and effective drugs are available. Everything about medicine.

 30. Jamesdox

  Drugs information sheet. Top 100 Searched Drugs. [url=https://avodart.science/#]can you buy avodart no prescription[/url]
  Long-Term Effects. Everything about medicine.

 31. Donaldkef

  Get here. Commonly Used Drugs Charts.
  https://nexium.top/# where to get generic nexium price
  Get information now. Learn about the side effects, dosages, and interactions.

 32. AaronJarie

  Read information now. Read here.
  https://finasteridest.com/ how to get generic propecia for sale
  Top 100 Searched Drugs. Read information now.

 33. JamespaL

  Everything what you want to know about pills. Commonly Used Drugs Charts.
  https://finasteridest.com/ how to get propecia without rx
  Everything what you want to know about pills. Everything information about medication.

 34. Donaldovefe

  earch our drug database. Commonly Used Drugs Charts.
  [url=https://clomiphenes.online]where to buy generic clomid without a prescription[/url]
  Commonly Used Drugs Charts. What side effects can this medication cause?

 35. DavidWat

  Some trends of drugs. Medscape Drugs & Diseases.
  [url=https://clomiphenes.online]cost of clomid pills[/url]
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Get information now.

 36. AaronJarie

  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Prescription Drug Information, Interactions & Side.
  [url=https://azithromycins.online/]where can i buy zithromax medicine[/url]
  Everything information about medication. Get warning information here.

 37. DavidWat

  Generic Name. Read here.
  get cheap clomid pills
  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Drugs information sheet.

 38. JamespaL

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Read here. [url=https://amoxicillins.com/]cost of amoxicillin[/url]
  Get here. Get here.

 39. Donaldovefe

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Read information now.
  https://azithromycins.com/ where can i purchase zithromax online
  Medscape Drugs & Diseases. Definitive journal of drugs and therapeutics.

 40. DavidWat

  Some trends of drugs. Learn about the side effects, dosages, and interactions.
  https://finasteridest.com/ how to buy generic propecia online
  Read here. Medicament prescribing information.

 41. JamespaL

  earch our drug database. Long-Term Effects. amoxicillin 500 mg online
  Get information now. Medscape Drugs & Diseases.

 42. AaronJarie

  earch our drug database. Best and news about drug.
  https://clomiphenes.com cost clomid without rx
  Get here. Read information now.

 43. Mortonkix

  Read here. Read information now.
  ed pills that work
  Long-Term Effects. All trends of medicament.

 44. PhilipExato

  drug information and news for professionals and consumers. safe and effective drugs are available.
  https://edonlinefast.com erection pills online
  earch our drug database. Read now.

 45. Efrenphels

  Drugs information sheet. Commonly Used Drugs Charts.
  erection pills that work
  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Everything information about medication.

 46. Donaldovefe

  Everything information about medication. Everything about medicine. https://amoxicillins.com/ generic amoxicillin cost
  Generic Name. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

 47. Mortonkix

  Top 100 Searched Drugs. Medscape Drugs & Diseases.
  buy ed pills
  Everything information about medication. Read now.

 48. PhilipExato

  Cautions. Prescription Drug Information, Interactions & Side.
  https://edonlinefast.com herbal ed treatment
  Drugs information sheet. Get here.

 49. Mortonkix

  drug information and news for professionals and consumers. earch our drug database.
  https://edonlinefast.com cheap erectile dysfunction pills online
  safe and effective drugs are available. Definitive journal of drugs and therapeutics.

 50. VictorFix

  Actual trends of drug. Read information now.
  https://canadianfast.online/# legal to buy prescription drugs without prescription
  Actual trends of drug. Comprehensive side effect and adverse reaction information.

 51. EdgarKex

  Everything what you want to know about pills. Medscape Drugs & Diseases.
  https://canadianfast.online/# online canadian pharmacy
  drug information and news for professionals and consumers. Definitive journal of drugs and therapeutics.

 52. MichaelBek

  Drug information. Everything information about medication.
  https://canadianfast.com/# canadian drugs
  Drug information. Generic Name.

 53. EdgarKex

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Everything about medicine.
  canadian pharmacy drugs online
  Definitive journal of drugs and therapeutics. Read here.

 54. Jeffreydrast

  Read now. Get here.
  canadian pharmacy cheap
  Get warning information here. Drug information.

 55. VictorFix

  Medscape Drugs & Diseases. Generic Name.
  https://canadianfast.com/# ed meds online canada
  Some trends of drugs. Get information now.

 56. Jeffreydrast

  Get warning information here. Prescription Drug Information, Interactions & Side.
  https://canadianfast.com/# prescription drugs
  Medscape Drugs & Diseases. Get here.

 57. MichaelBek

  Long-Term Effects. Some trends of drugs.
  https://canadianfast.com/# cheap pet meds without vet prescription
  Everything about medicine. Everything about medicine.

 58. EdgarKex

  Generic Name. Read information now.
  https://canadianfast.com/# canadian online drugs
  Drugs information sheet. Comprehensive side effect and adverse reaction information.

 59. Jeffreydrast

  Everything about medicine. Read here.
  canadian pharmacy ltd
  drug information and news for professionals and consumers. Get warning information here.

 60. Isozy

  Você pode clicar em qualquer jogador da lista à direita e ver suas informações pessoais, como nacionalidade, data de nascimento, altura, pé preferido, posição, valor do jogador, histórico de transferências, etc. Há também estatísticas para cada jogador em todas as competições, com todas as partidas jogadas e iniciadas, minutos jogados, número de gols marcados, número de cartões e muito mais. A lista de artilheiros do Palmeiras é atualizada ao vivo durante cada partida. Matheus Cavichioli; Raúl Cáceres, Conti, Éder (Ricardo Silva) e Marlon; Alê, Juninho e Benítez; Everaldo, Felipe Azevedo e Henrique Almeida.Técnico: Vágner Mancini. Escalação do Palmeiras: Weverton; Marcos Rocha, Gustavo Gómez, Murilo e Piquerez; Danilo, Gabriel Menino e Gustavo Scarpa; Mayke, Dudu e Rony
  https://devindyqi431098.azzablog.com/15866856/placar-do-jogo-de-hoje-da-champions-league
  Vale do AnhangabaГє teve 25 mil torcedores assistindo Г  … O primeiro jogo do Brasil serГЎ neste sГЎbado, enquanto enfrenta a seleção local trГЄs dias depois da primeira partida. Nesta segunda, os jogadores irГЈo passar por uma avaliação mГ©dica, enquanto os treinamentos comeГ§am nesta terГ§a-feira. Na atual lista de AndrГ© Jardine, 23 atletas foram convocados para integrar o elenco. No entanto, o comandante brasileiro poderГЎ convocar apenas 18 jogadores, sendo trГЄs acima dos 24 anos de idade. Com isso, o tГ©cnico deve levar apenas 15 nomes do atual grupo. Apresentada a ideia durante o 5° aniversГЎrio da UniГЈo das Sociedades Francesas de Sports AtlГ©ticos (USFSA), em 1892, somente dois anos depois foi criado o ComitГЄ OlГ­mpico Internacional, tendo como presidente eleito o grego Demetrius Vikelas e como secretГЎrio geral Pierre de Coubertin, com a finalidade explГ­cita de organizar o Movimento OlГ­mpico Mundial e realizar os Jogos OlГ­mpicos da Era Moderna. Ficou determinado desde aquele momento que os Jogos seriam realizados a cada quatro anos, o perГ­odo de uma OlimpГ­ada, em uma cidade escolhida pelo COI.

Bir cevap yazın