Evlerimizin neşesi olan köpek dostlarımız, bünyeleri itibari oldukça hassas canlılardır. Pek çok hastalık ve enfeksiyona elverişli olmaları nedeniyle onlar için pek çok aşı mevcuttur. Bu aşıları kullanarak bu hastalıkların önüne geçmek oldukça mümkündür. Aşılar, tamamen bu hastalık risklerini ortadan kaldırmasa da, hastalığa yakalanan köpek dostlarımızın çok hafif bir şekilde bu hastalığı atlatmalarına yardımcı olmaktadır.

 

Özellikle yavru köpeklerde aşı yaptırılması oldukça önem teşkil etmektedir. Minik sevimli dostlarımızın bağışıklık sistemleri tam olarak gelişmediğinden pek çok hastalığa açık durumdadırlar. Bu nedenle aşılarını yaptırıp ona bağışıklık kazandırmak onların, can yoldaşları olan sahiplerine düşüyor.

 

Bulunduğu eve neşe kaynağı olan köpek dostlarımızın sağlığı oldukça önemlidir. Sağlıklı köpek mutlu olur ve sizinle oyunlar oynar, size kendini sevdirmeye çalışır. Siz de bu oyunlara karşılık vererek onlarla ilgilenirseniz onlarla güzel vakit geçirerek mutlu olabilirsiniz. Kısacası sağlıklı köpek mutluluk getirir, hem size hem de evinize.

 

Köpek dostlarımızın sağlıklı olması için yaptırılması gereken aşıları, sizlerin mutluluğu ve sevimli köpek dostlarımızın sağlığı için derledik, gelin birlikte bu aşıları ve bu aşıların ne aralıklarla yapılması gerektiğini inceleyelim.

 

İlginizi çekebilir: Köpek Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak