Evcil hayvan kavramı insanlar için son derece önemli bir yere sahiptir. Canlılarla bağ kurmak ve onları sahiplenmek son derece müthiş davranışlardır.

 

Evcil hayvan sahipleri, genellikle kedi ve köpek sahibi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu canlıların her ikisi de birbirinden farklı davranışlara ve güzelliklere sahiptirler. Kediler kıvrak zekasıyla öne çıkarken köpekler ise sahibine duyduğu derin bağ ile öne çıkmaktadır. Bu özelliklerinde dolayı, farklı kültürde kedileri tanrı rolünde görebiliriz. Köpekler ise sahip oldukları bu özellik ile pek çok sanat eserinde sadakatin ve dostluğun sembolüdürler.

 

Evcil hayvan bakımı oldukça detay barındıran hassas bir konudur. Evcil hayvanların da bir cana ve dolayısıyla her canlıda olduğu gibi çeşitli ihtiyaçlara sahiptir. Bu ihtiyaçlar, onların hayata devam edebilmeleri için mutlaka karşılanması gereken ihtiyaçlardır.

 

Bu ihtiyaçların başlıcaları, beslenme, temizlenme ve sevgi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ihtiyaçlarından mahrum kalan evcil hayvan, ne yazık ki pek çok olumsuzlukla karşı karşıya kalacaktır. Bu sebeple, evcil hayvan sahipleri, onların bu ihtiyaçlarını karşılamalıdır.

 

Evcil hayvan sahibi olmak yanında pek çok sorumluluk getiren bir iştir. Bir canlıya sahip olmak, onu sadece eve almak demek değildir. Evcil hayvan dendiğinde akla ilk gelen kedi ve köpekler, sahip olduğu temel ihtiyaçların tamamını kendi başlarına karşılayamazlar, hele ki onu sahiplenen bir insanın evindeyken…

 

Evcil hayvan sahipleri, evcil hayvanlarının ihtiyaçlarını ellerinden geldiğince karşılamakla yükümlüdür. Ancak bazı durumlarda onlardan ayrı kalmaları gerekebilir. Bu durumlar genellikle çeşitli seyahatler olarak öne çıkabilir.

 

Evcil hayvan ile yolculuk bazen zor hatta imkansız olabilir. Birkaç günlük iş seyahati veya tatil gibi durumlarda evcil hayvanınız sizinle gelemeyebilir. Bu gibi durumlarda PetSurfer’ın evcil hayvan sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırdığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda bu hizmetlerden Host evinde bakım nedir, gelin birlikte bir göz atalım!