Evlerimizin minik sevimli misafirleri olan kediler, bulundukları evlere neşe ve hareket getiren canlılardır. Bu nedenle evcil hayvan bakmak isteyen kişilerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer alırlar. Çocuklara hayvan sevgisi aşılayan, yalnız yaşayana kişilere ev arkadaşlığı eden kediler, oldukça sosyal, hareketli ve sahibinin can dostu olan muhteşem canlılardır.

 

Kedi bakmak her ne kadar muhteşem bir olay olsa da bazı sorumlulukları da beraberinde getirmektedir. “Gülü seven dikenine katlanır” atasözü tam da bu durum için kullanılmış olabilir. Minik sevimli dostlarımız olan kediler, eve neşe kaynağı olmasının yanı sıra bazı problemleri de beraberinde getirebilir.

 

Tüm eğitimlerini başarıyla almış kedi dostlarımız her ne kadar çok iyi ev arkadaşı olsalar da eğitim almanın dışında gelişen bazı durumlarda söz konusu olabilir. Bu eğitimin dışında kalan problemlerin başında tüy dökümü gelmektedir.

 

Minik sevimli kedi dostlarımızda tüy dökümünün çeşitli sebepleri vardır. Bu sebepler kedi dostumuzun yaşına, hastalıklara, beslenmelerine, hormonal değişikliklere ve strese göre değişiklikler gösterebilir. Gelin, birlikte kedi dostlarımızda tüy dökümüne sebep olan bu durumlara ve çözümlerine bir göz atalım!

 

İlginizi çekebilir: Bunları Bilmeden Kedi Sahiplenmeyin