İnsanlığın varoluşundan beri ona yol arkadaşlığı eden kediler, hiçbir zaman onların sevgi ve dostluklarını geri çevirmezler. İnsanlar kendi ihtiyaçlarını çoğu zaman kendi kendilerine karşılayabilirken kediler için aynı şey ne yazık ki söylenemez.

 

Kimi zaman yalnız insanların evlerinde bir ses ve neşe istemelerinden, kimi zaman ailelerin çocuklarında henüz küçük yaşlardayken hayvan sevgisi aşılamayı istemesinden, kimi zaman ise ne kadar mükemmel varlıklar olduğunu bildiğinden onunla ev arkadaşlığı yapmak isteyen kedi sahipleri vardır.

 

İnsanlarda olduğu gibi kedilerin karakterleri de birbirinden farklıdır hatta farklı türler arasında bu karakter özellikleri birbirinden tamamen farklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Aileye yeni bir üye katmak isteyen kişiler, bu muhteşem canlıların davranışlarını, ihtiyaçlarını ve temel bakım kurallarını bilmelidir. İşte ilk kez kedi sahiplenecek kişiler için hazırladığımız, “bunları bilmeden kedi sahiplenmeyin” diyeceğimiz kedi bakımı hakkında bilinmesi gerekenler.