Kediler, dünya üzerindeki estetik ve güzelliğin, zeka ile birleştiği canlılardır. Bundan dolayı pek çok farklı kültürde bu özel canlılara olağanüstülük atfedilmiştir. Tarihin her noktasında özel ve güzel oluşuyla öne çıkan kediler, her dönemin sanat eserlerinde kendilerine yer bulmuştur.

 

Günümüzde her evde, her mahallede her sokakta bulunan kediler, yaşadıkları bölge tarafından sahiplenilen canlılardır. Öyle ki tarih boyunca pek çok kültürde “özel” kavramının vücut bulmuş hali olarak saraylarda ve mitlerde kendilerine yer bulmuşlardır.

 

Kimi zaman Katze (Almanca), kimi zaman El Gato (İspanyolca), kimi zaman ise Felis Catus (Latince) olarak karşımıza çıksa da kediler, her dilde ve her kültürde muhteşemdir. Bu muhteşemlik, insanlar üzerinde öyle bir etki oluşturmuştur ki, kimi kültürlerde kedilerin tanrı olduğu düşünülmüştür.

 

Dünya üzerindeki her canlı gibi kediler de son derece özeldir. Gerek yaşayışları, gerek karakterleri birbirinden farklı olan kediler, yine kendileri gibi özel isimlere sahip olmalıdırlar. İsim koymak son derece önemli ve bir o kadar da zor bir iştir. Gelin birlikte, muhteşem dostunuz için muhteşem bir kedi ismi bulmanıza yardımda bulunacak, bir isim rehberi görevi görecek, sizler için derlediğimiz kedi isimlerine bir göz atalım!

 

İlginizi çekebilir: Kediniz Size Ne Anlatıyor?