Köpekler çok uzun zamandır insanlarla birlikte yaşayan ve her anlamda onlara yardım eden canlılardır. İnsanlık tarihi boyunca sürekli kendisine yer bulan bu canlılar, geçmişten bu yana pek çok farklı görevde bulunsa da yeri asla değişmemiş ve insandan hiçbir şekilde ayrılmamıştır.

 

Köpekler kendi içlerinde pek çok farklı türe ayrılan ve gerek karakter gerek fiziksel olarak farklılıklara sahip olabilen canlılardır. Bu bağlamda her birinin ihtiyaçlarının ve sergileyeceği davranışlar farklılaşabilmektedir.

 

Günümüzün bireyselleşen toplumlarında, insanlar yalnız yaşamaya başlamaktadır. Ancak her ne kadar yalnız yaşasalar da insanlar sosyal canlılar olduğundan dolayı temel bir ihtiyaç olarak duygularını gösterip paylaşabileceği canlılara ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak doğrusunda bir evcil hayvan edilmek ise son zamanlarda oldukça yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.

 

Bu evcil hayvanlar, bir süs olarak evde durup, tüm gün yalnız kalıp hareketsiz duramazlar. Özellikle köpekler diğer evcil hayvanlara nazaran daha fazla hareket etmeye ve daha fazla enerji harcamaya ihtiyaç duyan canılardır. Gelin birlikte, bu duruma daha yakından bir göz atalım!

 

İlginizi çekebilir: Köpek Gezdirme Nasıl Yapılmalı?