Köpekler, insanoğlunun sahip olduğu en özel ve en kadim dostlardır. Çok uzun zamandan beri insanlarla ev arkadaşlığı yapan bu sevimli canlılar, oldukça hassas bir mideye ve pek çok detayı içinde barındıran bir beslenme düzenine bağlıdır.

 

Pek çok köpek sahibi, evcil hayvan dostu içi dışarıdan hazır mama almanın sağlıksız olduğunu ve bu hazır mamaları onlara vermek istemediklerini söylerler. Ne yazık ki bazı mamalar için doğru bir tespittir.

 

Köpek maması seçimi oldukça bir iştir bu sebebi ise tükettiği besinlerin doğrudan köpek dostumuzun sağlığını etkilemesidir. Bundan dolayı, köpek maması seçerken içeriğini detaylı bir şekilde incelemeli ve ona köpek dostunuza yedirmelisiniz.

 

Köpek dostlarımız, tükettiği gıdalara ve beslenme düzenlerine son derece dikkat edilmesi gereken evcil hayvanlardır. Diğer evcil hayvanlara nazaran beslenme kaynaklı hastalıklara daha açık bir bünyeye sahiplerdir. Bu sebeple onlara verilecek mamaları, ince eleyip sık dokuyarak seçmek gerekmektedir.

 

Bu yazımızda evcil hayvanlar arasında en sevimli olanlardan, köpek dostlarımız için ev yapımı mamalar hakkında bilgi vereceğiz, gelin birlikte bu ev yapımı mamalara ve tariflerine bir göz atalım!

 

İlginizi çekebilir: Köpek Maması Seçerken Mama İçeriğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler