Her hayvan, her insan, her bitki kısacası her canlı özeldir. Bu nedenle isimleri de özel olmalıdır. Muhabbet kuşunuz için henüz bir isim bulamadıysanız sakın acele etmeyin, henüz en özelleri ve en güzelleri karşınıza çıkmamış veya aklınıza gelmemiştir.

 

Rengini mi yoksa sesini mi seviyorsunuz? Yoksa kanat çırpışına mı hayransınız? Öncelikle bunu belirleyin. Bir de onun en çok neleri sevdiğini düşünün, kimi zaman oynadığı şeyleri, kimi zaman üstüne konduğu eşyayı kimi zaman ise en sevdiği yiyeceği. En doğru isim en özel olandır.

 

Genellikle evcil hayvanlara, davranışlarına veya görüntülerine göre isim verilir. Bu güzel, rengârenk kuşlar için de genellikle tüylerinin renginden esinlenerek isimler verilmiştir. Bu denli güzel ve eşsiz varlıklar olan muhabbet kuşları için en özel isimleri ona, tüylerinin rengini ya da karakteristik özelliklerini göz önünde bulundurarak vermelisiniz.

 

Yaratıcılık konusunda asla sınır tanımayın, kişilik veya fiziksel özelliklerinde birini de içinde barındıran yaratıcı isimler, muhabbet kuşunuzu son derece özel kılacaktır. Klasikleşmiş isimlerden uzaklaşıp kendi kişiliğinizi de can dostunuz üzerinden gösterebilirsiniz. Sonuçta insan kendi ismini seçemese bile can dostu olan evcil hayvanı için isim seçebiliyor.

 

Sizler için birkaç ismi karakteristik ya da fiziksel özelliklere göre derledik, gelin birlikte bu isimleri inceleyelim.

 

İlginizi çekebilir: Sıra Dışı Kedi ve Köpek İsimleri