Kediler, son derece narin canlılar olup son derece detaylı bir bakıma ihtiyaç duymaktadırlar. Kedi bakımı sadece beslenme ve barınma gibi ihtiyaçların karşılanmasıyla yapılmamaktadır. Onların düzenli olarak temizlenmesi ve düzenli olarak sevgi görmesi kedi bakımı detaylarının başını çekmektedir.

 

Kedileri bu denli özel kılan faktörlerin başında minik sevimli görünüşleri gelmektedir. Ancak bu onları bu denli muhteşem ve özel kılan tek faktör değildir. Sahip oldukları eşsiz karakteristik özelliklerinin de bu muhteşemlik ve özellikte büyük bir payı vardır.

 

Kediler büyükten küçüğe her haliyle insanlar için maskot konumdadır. Tarihin her sahnesinde bu özel konuma sahip olup asla insanların yanından bir adım geriye düşmemişlerdir. Günümüzde neredeyse her evde, her sokakta ve her mahallede yüzlerce ve hatta binlerce kişinin kendi çocuğuymuşçasına sahiplendikleri kediler, onların evlerinde sokakta olduklarında daha fazlasına ihtiyaç duymaktadırlar.

 

Kediler kendi içlerinde pek çok farklı türe bölünseler de genel davranışları ve muhteşemlikler hep aynı kalmaktadır. İhtiyaçları türden türe farklılık gösterse de genel hatlarıyla her zaman barınma, beslenme ve sevgi ihtiyaçları öne çıkmaktadır.

 

Yavru kedilerde bu durum, yetişkin kedilere nazaran çok daha fazla detay barındırmaktadır. Onların yetiştirilip çeşitli eğitimler verilerek büyütülmesi, bir anne babanın kendi çocuğu için yapacaklarından çok da farklı değildir.

 

Sokaklarda büyüyen yavru kediler, sahip oldukları kalıtsal özelliklerden dolayı açlık ve soğuğun üstesinden gelmektedir. Ancak bu durum bir evin içerisinde bir yol gösterici olmadan aşılması güç bir durumdur.

 

Yavru kedileri sahiplenmek ve onlara tıpkı kendi çocuğuymuş gibi davranmak pek çok hayvanseverin en büyük hayallerinden birisidir. Peki ama yavru kedi bakımı nasıl yapılır, detayları nelerdir, gelin birlikte bir göz atalım!

 

İlginizi çekebilir: Kedi Sahiplenme Nedir? Nasıl Yapılır?