Bengal kedisi sahip olduğu muhteşem kürküyle tüm diğer canlılar arasından kolaylıkla sıyrılan bir kedi türüdür. Bengal kedisi türü, Pars ile kısa tüylü bir kedi türünün çiftleştirilmesi sonucunda 1963 yılında ortaya çıkan bir kedi türüdür.

 

Ortaya çıktğı 60’lı yıllarda vahşi bir kedi türü olan Bengal kedisi, zaman içerisinde evcilleşip 80’li yıllarda ev kedisine evrilmiştir. Pars’tan gelen yırtıcı görüntüsünün ona kattığı karizma ile öne çıkan Bengal kedisi, günümüzde en popüler kedi türleri arasında yer almaktadır.

 

Bulunduğu ortama neşe ve mutluluktan fazlasını getiren, yüksek enerjiye sahip olan Bengal kedileri, son derece meraklı bir yapıya sahiptir. Sahip olduğu enerjiyi de hesaba katarsak meraklı yapısıyla birleştiğinden son derece haylaz bir kedi olduğunu rahatlıkla söylebiliriz.

 

Sürekli hareket etmeyi ve oyun oynamayı seven Bengal kedisi, müthiş bir zekaya sahiptir. Son derece hızlı öğrenen ve zaman zaman sergilediği davranışlarla görenleri şaşkına çeviren Bengal kedisi, her açıdan muhteşem bir canlıdır.

 

İlginizi çekebilir: Kedi Irkları Nelerdir? Görseller ve Açıklamalar ile Anlatım