Kediler gerek görünümleriyle gerek hareketleriyle muhteşemlik kavramının vücut bulmuş hali olarak hayatımızda yer almaktadır. Kediler, sürekli hareket etmeyi, oyun oynamayı ve ilgi görmeyi seven canlılardır. Bu nedenle bakımı zor olarak tanımlanabilir.

 

Kediler, kendi içlerinde pek çok farklı türe ayrılan canlılardır. Bu nedenle bazıları çok hareket edip bundan keyif alırken bazı türleri ise genellikle hareketsiz kalmaktan hoşlanmaktadır. Hareket etmeyi sevsin veya sevmesin tüm kedilerin ortak noktası usta oyunculuklarıdır.

 

Kediler yapıları itibariyle sürekli hareket etmesi gereken aksi halde pek çok hareketsizlikten doğan hastalığa maruz kalabilecek canlılardır. Özellikle İran Kedisi gibi hareket etmeyi sevmeyen türler, obezite gibi rahatsızlıklara karşı son derece açık durumdadır.

 

Bu gibi rahatsızlıklardan kedi dostlarımızı korumak adına onlarla çeşitli oyunlar oynayabilir ve en önemlisi onlarla yürüyüşlere çıkabiliriz. Bu sayede daha uzun ve keyifli yürüyüşlerle hem biz insanlar hem de kedilerimiz hareket etmiş oluruz.

 

Tüm bunların yanı sıra kedi dostlarımızın enerjilerini atmaları adına onlar geniş bir oyun alanı yaratmış ve diğer kedilerle sosyalleşme imkanı sunmuş oluruz. Bu bağlamda kedi gezdirme işlemi hem biz insanlar hem de minik sevimli kedi dostlarımız için son derece önemlidir.

 

Kedinizin hem sağlığını koruyup hem de sosyalleşmesi için kedi gezdirme işlemi son derece önemlidir. Peki ama en doğru kedi gezdirme nasıl yapılır, gelin birlikte bir göz atalım!

 

İlginizi çekebilir: Kediniz Size Ne Anlatıyor?