Pire tasması kedi ve köpek dostlarımız için altın değerindedir. Pireler için potansiyel yuva olarak görülen uzun tüylerle bezenmiş kedi vücudu kısa bir süre içerisinde pek çok rahatsızlığa karşı açık hale gelebilmektedir.

 

Kediler de tıpkı köpekler gibi sürekli hareket etmeyi seven canlılardır. Özellikle yaz aylarında sürekli olarak hareket eden bu sevimli minik canlılar terleyerek pirelere adeta davetiye çıkartmaktadır. Kedi dostunuzun banyo sayısını arttırsanız bile yine de pirelere karşı tam olarak koruma sağlayamazsınız.

 

Pireler, kedilerin vücudunda sürekli olarak kaşınmaya neden olmaktadır. Bu kaşınmadan dolayı pek çok yaralanma ve tüy dökülmesi gözlemlenebilir. Bunun yanı sıra kedi dostunuzun oluşan bu yaraları yalaması bazı büyük problemlere de yol açabilmektedir.

 

Her ne kadar basit gibi görünse de pirelenme kediler için de köpekler için olduğu kadar büyük bir problemdir. Bu nedenle proaktif bir şekilde önlem almak ve kedi dostunuzu korumak, hem sizin hem de kedinizin sağlığı için son derece önemli bir durumdur. Gelin birlikte pirelenmeye karşı koruma sağlayan pire tasması nedir, birlikte bir göz atalım!

 

İlginizi çekebilir: Pire Tasması Nedir? Önemi Nedir?