Köpek Bakıcılığı Yaparak Para Kazanın!

You are currently viewing Köpek Bakıcılığı Yaparak Para Kazanın!

Köpekler, var olduğu günden itibaren insanın ve insanlığın en yakın dostudur. Bundan dolayıdır ki pek çok sanat eserinde köpekler dostluğu sembolize etmek için kullanılır. Tarihin her aşamasında, her alanda insana dostluk ve yoldaşlık eden, neşe kaynağı olmasının yanında gerektiğinde dert ortağı olmayı da bilen köpek dostlarımız, doğal hayatın yanı sıra evlerimizde bizimle de yaşayabilir.

Eğer siz de bizim gibi düşünüyor, köpekleri ve köpeklerle olmayı çok seviyor fakat bazı nedenlerle onlarla yaşayamıyorsanız sizler için harika bir fikrimiz var. Boş zamanlarınızda bir yandan köpeklerle vakit geçirip bir yandan da para kazanmak ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise köpek bakıcılığı tam size göre!

Genellikle kısa süreli yapılan köpek bakıcılığı, günümüzde düzenli bir meslek haline gelecek kadar yaygınlaşmış durumda. Üstelik kazancı da aldığınız keyfin yanında oldukça dolgun sayılabilecek seviyelere ulaşabilir. Bu da sizin için köpek dostlarınızla biriktireceğiniz güzel anıların yanında harika bir gelir kaynağı demek! Bu fikir sizi sıcak geldiyse şimdi de “nasıl köpek bakıcısı olunur?” gelin birlikte keşfedelim.  

Köpek Bakıcısı Nedir, Neler Yapar?

kopek-bakicisi

Köpek sahipleri bazı sebeplerden dolayı kısa bir süreliğine dostlarına bakamayacak durumda olduklarında, onları host’lara yani köpek bakıcılarına emanet ederler. Host’lar sahiplerinin yokluğunda hayvan dostlarına onların yokluğunu aratmayacak şekilde onlarla oynar, ilgilenir ve duruma göre birtakım ihtiyaçlarını giderir. Köpeklerin diğer evcil hayvanlara göre enerjisini atması için daha fazla hareket etmesi gerekir. Bu nedenle uzun yürüyüşlere çıkılmalıdır. İşte bu yürüyüşler de sahiplerinin yokluğunda host’lar tarafından yapılır.

PetSurfer, tam da bu iş için oluşturulmuş harika bir platformdur! Köpek sahiplerinin evcil dostlarını güvenilir ve tecrübeli köpek bakıcılarına teslim edebilmesi için oluşturulmuş bu platform ile siz de kolayca köpek bakıcısı olabilirsiniz! PetSurfer üzerinde kısa ve kolay bir üyelikle host olabilir, köpek bakıcılığı tekliflerini değerlendirerek size en uygun seçeneği rahatlıkla bulabilirsiniz. Platform üzerindeki bakıcılık süreci köpek sahibi ya da host’un talep edeceği iki farklı yerde gerçekleşir: köpek sahibinin evinde ya da host evinde. Aşağıdaki başlıkları bunları sizin için biraz daha detaylandırdık.  

İlginizi çekebilir: Evcil Hayvan Bakıcısı Olmak İçin Ne Yapılabilir?

Köpek Sahibinin Evinde Köpek Bakıcılığı

kopek-bakicisi-2

Evcil hayvan sahipleri, geçici süreli olarak evindeki köpek dostuna bakamayacağı durumlarda PetSurferüzerinden destek alarak hayvan dostu olan köpeğine bakacak birisini yani bir host bulabilir. Bazı durumlarda köpek sahipleri, köpek dostlarının kurulu ve oturmuş düzenini bozmanın onlar için pek uygun olmayacağını düşünebilir. Bu gibi durumlarda host’lar, hayvan sahiplerinin evine giderek onlara kendi yaşam alanlarında geçici bir süreliğine arkadaşlık edebilirler. PetSurfer hizmetleri arasında yer alan “surfer evinde bakım”, işte bu süreci ifade eder.

Eğer sizin için de bu harika bir fikirse yeni bakıcı taleplerini inceleyerek “ev ziyareti” etiketli olanlara göz atabilirsiniz!

Host Evinde Köpek Bakıcılığı

Host, PetSurfer içerisinde evcil hayvan bakıcısına karşılık gelir. PetSurfer ana sayfası üzerinden “kaydol” tuşuna basarak hızlıca üye olabilir ve host’lar arasına katılabilirsiniz. Böylece evcil hayvan sahipleri; şehir dışına çıkma durumlarında ya da günün belirli bir zamanında evinizde bakmanız için köpek dostlarını size emanet edebilir. Bu şekilde hem evinize geçici bir süre için de olsa neşe kaynağı olan ve birlikte kısa da olsa güzel vakit geçirebileceğiniz bir arkadaş gelmiş olur. Evinizde misafir olarak ağırlamaktan keyif alacağınız köpek dostlarınızla güzel vakit geçirmenin yanı sıra gelir de elde edebilirsiniz.

Köpeğimi Köpek Bakıcısına Bırakmak İçin Ne Yapmalıyım?

kopek-bakicisi-3

Günlük hayatın yoğun temposundaki kişiler, en yakın arkadaşları olan köpek dostlarına bakamayacakları zamanlarda, onlar için bir köpek bakıcısı bulurlar. Genellikle can dostlarını başka birisine bırakmak köpek sahiplerinin çekindiği bir durumdur. Bunun sebebi bu kişilerin köpek bakımı konusundaki bilgisi ve köpek dostlarına onlar kadar iyi bakamayacakları düşüncesidir.

PetSurfer bu kişiler ve onların en yakın dostları olan köpekler için, sağladığı hizmetlerle alanında tecrübeli ve köpek bakımı konusunda bilgi sahibi kişilerle çalışma imkânı sunar. Bu hizmetler sayesinde köpek dostlarımız bakıcılarıyla mutlu olurken, sahipleri de gönül rahatlığıyla onları köpek bakıcılarına emanet eder.

En yakın dostunuz olan köpeğiniz için bir bakıcı bulmak istiyorsanız yapmanız gereken yalnızca PetSurfer ana sayfasındaki formu doldurmak. Bu formda almak istediğiniz hizmeti seçebilir, yer ve zaman belirleyebilirsiniz. Formu doldurmanızın ardından karşınıza çıkan köpek bakıcısı seçeneklerinden birini seçmenizle, köpeğiniz geçici bir süreliğine emin ellerde olur.

İlginizi Çekebilir: Köpek Sahiplenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler 

Bir cevap yazın