Köpek Gezdirme Hizmeti Vererek Para Kazanmak

You are currently viewing Köpek Gezdirme Hizmeti Vererek Para Kazanmak

Veya bir aile çocuğuna hayvan sevgisi kazandırmak için evcil hayvan sahiplenebilir. Bu örnekler çoğaltılabilir, esas olan ise burada bahsettiğimiz insanların genellikle yoğun iş temposu nedeniyle evcil hayvanlarının ihtiyaçlarına yeteri kadar vakti ayıramamasıdır.

Bu ve bunun gibi durumlardan oluşan yepyeni günümüz ihtiyaçları da tabi ki yeni sektörleri beraberinde getirmektedir. Bu anlamda evcil hayvan bakıcılığı ve köpek gezdirme hizmeti vermenin çok önemli günümüz ihtiyaçları arasında olduğundan bahsedebiliriz.


Köpek gezdirme işi nasıl bulunur?

Köpek gezdirme hizmeti vermek artık eskisinden çok daha kolay. Tek yapmanız gereken PetSurfer.com‘a üye olmak ve verdiğiniz hizmet başına fiyat belirlemek olacaktır. PetSurfer.com‘a üye olarak köpek gezdirme hizmetinin yanı sıra PetSurfer’ın sunduğu diğer hizmetler olan “host evinde bakım, surfer evinde bakım, köpek anaokulu ve ev ziyareti” hizmeti de verebilir, sevdiğiniz bu işten çok daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Siz de hemen buraya tıklayarak PetSurfer’da kendinize ait bir profil oluşturabilir ve köpek gezdirme hizmetinin yanında diğer evcil hayvan bakım hizmeti vererek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Sevgiler 🙂


Köpek gezdirmek için en uygun zaman dilimi hangisidir?

Köpek gezdirme hizmeti verirken belirli bir köpek gezdirme saati aranmaz ama rutin aranabilir. Köpekler rutin hayatı seven evcil hayvanlardır. Bu nedenle köpek gezdirme hizmeti alırken veya verirken rutin saatler belirlemek veya düzenli takip edilebilecek bir gezdirme programı oluşturmak, evcil hayvanın hem fiziksel hem de sosyal anlamda sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır. Unutmayın, köpekler için yürüyüş yapmak günlük ritüellere dönmesi gereken ihtiyaçlardandır.     


Köpek gezdirirken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Köpek gezdirme hizmeti verirken dikkat edilmesi gereken en önemli tüyolardan biri duyarlı davranmak ve etraftaki insanı korkutmamaktır. Yolun karşısından gelen insanların korkmaması için bakımını üstlendiğimiz evcil hayvan ne kadar uysal olursa olsun yolun dış tarafından yürütmekte fayda vardır. Evcil hayvan bakıcılığını yaptığımız köpeğin dikkatini başka taraflara değil de kendimize çekmek için yanımızda mutlaka onun sevdiği oyuncaklardan birinin olması faydalı olacaktır.

Köpek gezdirme hizmeti verdiğimiz dostumuzun mümkün olduğunca başka köpeklere sataşmaması için yanımızda mutlaka sosis veya ödül maması gibi küçük yiyecekler bulundurmalıyız. Evcil hayvan, köpek gezdirme hizmeti sırasında dışkıladığı zaman dışkısını çevreye rahatsızlık vermeden imha edebilmek için yanımızda mutlaka küçük plastik poşet bulundurmalıyız.


Köpek gezdirme işi yapmak için herhangi bir eğitime gerek var mıdır?

Köpek gezdirme işi yapabilmeniz için hiçbir eğitim veya sertifikasyon programına katılmanıza gerek yoktur. Daha önce evcil hayvan bakmış olmak, sizi hizmeti alanların gözünde bir adım öne taşıyacaktır da tabi. Genellikle sizden beklenen tek şey boş zaman ve evcil hayvan sevgisi olacaktır.


Köpek gezdirme işi ortalama ne kadar para kazandırır?

Köpek gezdirme hizmetinin bedeli, bulunduğunuz il ve bulunduğunuz ilçeye göre değişkenlik gösterebilir. Köpek gezdirme işinin saatlik ücreti bulunduğunuz il ve ilçeye göre köpek başı 15 liradan başlayarak 100 liralara kadar ulaşabilmektedir. Eğer verdiğiniz hizmetlere tam veya yarı zamanlı köpek bakıcılığı da eklerseniz bu ücretler artabilir ve ay sonunda ciddi bir gelir elde etmiş olabilirsiniz.


Peki köpekleri düzenli gezdirmemenin zararları nelerdir?

Düzenli olarak gezdirilmeyen köpekler çok ciddi hem fiziksel hem de ruhsal sıkıntılar yaşayabilirler. Biz insanlar bazen ne kadar unutsak bile köpekler oldukça sosyal canlılardır. Düzenli köpek gezdirme hizmeti alamayan veya sahibi tarafından gezdirilmeyen köpekler sosyalleşme eksikliğinden ötürü çok ciddi psikolojik sorunlar çekebilir ve yeterli seviyede gezdirilmeyen köpeklerde saldırganlık eğilimleri gözlemlenebilir. Fiziksel sorunlar ise çok daha vahimdir.

Düzenli köpek gezdirme hizmeti alamayan veya sahibi tarafından gezdirilmeyen köpeklerin obezite, kan-damar hastalıkları gibi hastalıklarla karşılaşma riski de çok yüksektir. Aynı zamanda düzenli köpek bakımı ve köpek gezdirme, tuvalet alışkanlığı gibi bazı disiplinleri de evcil hayvanlara kazandırmak için faydalıdır.


Köpek gezdirme hizmetinden kimler yararlanabilir?

Köpek gezdirme ve evcil hayvan bakımı gibi hizmetler genellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana gibi metropol kentlerde daha sık verilebilmektedir. Bunun nedeni ise bu kentlerde yoğun iş temposuyla yaşayan ve vakti kısıtlı insanların daha yoğun bulunmasıdır. Köpek gezdirme veya köpek bakımı hizmetlerinin verilebilmesi için evcil hayvan sahibinin konakladığı yere yakınlık önem arz etmektedir. Evcil hayvan sahipleri köpeklerinin genellikle bulunduğu lokasyonlardaki park ve bahçelerde gezdirilmesini, enerji attırılmasını ve tuvalet ihtiyacının karşılanmasını tercih ederler.


Kimler köpek gezdirme işini tercih edebilir?

Köpek gezdirme ve köpek bakımı gibi işleri genellikle boş vakti bol olan ve ek gelir elde etmek isteyen üniversite öğrencileri, freelance çalışma imkânına sahip olan insanlar, ev hanımları, akşamları mesai sonrası ek gelir elde etmek isteyenler rahatlıkla tercih edebilir.

Bu yazıda 3 yorum var

Bir cevap yazın