Köpek Gezdirerek Para Kazanmak

You are currently viewing Köpek Gezdirerek Para Kazanmak

Yalnız yaşamak istemeyen herkes kendine evcil bir dost edinmek isteyebilir ya da bir aile çocuğuna hayvan sevgisi kazandırmak için evcil hayvan sahiplenebilir. Bu örnekler çoğaltılabilir, esas olan ise burada bahsettiğimiz insanların genellikle yoğun iş temposu nedeniyle evcil hayvanlarının ihtiyaçlarına yeteri kadar vakti ayıramamasıdır. Bu ve bunun gibi durumlardan oluşan yepyeni günümüz ihtiyaçları da tabii ki yeni sektörleri beraberinde getirmektedir. Bu anlamda köpek bakıcısı olmanın ve köpek gezdirme hizmeti vermenin günümüzün çok önemli ihtiyaçları arasında olduğunu söyleyebiliriz. Eğer siz de bu konuda daha fazla bilgi almak ve bu işi amatör/profesyonel seviyede yapmak istiyorsanız, içeriğimizi okumaya devam edin!

Köpek Gezdirme İşi Nasıl Bulunur?

Köpek gezdirme hizmeti vermek artık eskisinden çok daha kolay. Tek yapmanız gereken PetSurfer‘a üye olmak ve verdiğiniz hizmet başına fiyat belirlemek olacaktır. Köpek gezdirme uygulaması PetSurfer‘a üye olarak köpek bakıcılığının yanı sıra diğer hizmetler olan “host evinde bakım, surfer evinde bakım, köpek anaokulu ve ev ziyareti” gibi hizmetler de verebilirsiniz. Böylece bir yandan evcil hayvanlarla daha fazla vakit geçirirken bir yandan da daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Siz de hemen PetSurfer’da kendinize ait bir profil oluşturabilir ve köpek gezdirme hizmetinin yanında diğer evcil hayvan bakım hizmeti vererek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Köpek Gezdirme Hizmeti Nedir?

Köpek Gezdirmek İçin En Uygun Zaman Hangisi?

Köpek gezdirme hizmeti verirken belirli bir saat aranmaz ama rutin aranabilir. Köpekler rutin hayatı seven evcil hayvanlardır. Bu nedenle de bu hizmeti alırken veya verirken rutin saatler belirlemek, düzenli olarak takip edilebilecek bir gezdirme programı oluşturmak; evcil hayvanın hem fiziksel hem de sosyal anlamda sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır. Unutmayın, köpekler için yürüyüş yapmak günlük ritüellere dönmesi gereken ihtiyaçlardandır.

Köpek Gezdirirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpek gezdirme hizmeti verirken dikkat edilmesi gereken en önemli tüyolardan biri duyarlı davranmak ve etraftaki insanı korkutmamaktır. Yolun karşısından gelen insanların korkmaması için bakımını üstlendiğimiz evcil hayvan ne kadar uysal olursa olsun yolun dış tarafından yürütmekte fayda vardır. Köpek bakıcılığını yaptığımız evcil dostumuzun dikkatini başka taraflara değil de kendimize çekmek için yanımızda mutlaka onun sevdiği oyuncaklardan birini bulundurmalıyız. Sevimli dostumuzun mümkün olduğunca başka köpeklerle ilgilenmemesi için yanımızda mutlaka ödül maması gibi küçük yiyecekler bulundurmalıyız. Köpek dostumuz ayrıca gezi sırasında dışkıladığı zaman dışkısını çevreye rahatsızlık vermeden imha edebilmek için yanımızda mutlaka küçük plastik poşet bulundurmalıyız.

İlginizi çekebilir: Köpek Gezdirme Nasıl Yapılmalı?

Köpek Bakıcısı Olmak İçin Eğitim Gerekli mi?

Evcil dostlarımıza arkadaşlık etmek için hiçbir eğitim veya sertifikasyon programına katılmanıza gerek yoktur. Ancak daha önce evcil hayvan bakmış olmak, sizi hizmeti alanların gözünde bir adım öne taşıyacaktır. Genellikle sizden beklenen tek şey boş zaman ve evcil hayvan sevgisi olacaktır.

Köpek Bakıcılığı Ortalama Ne Kadar Para Kazandırır?

Köpek gezdirme hizmetinin bedeli, bulunduğunuz il ve bulunduğunuz ilçeye göre değişkenlik gösterebilir. Bu işin saatlik ücreti bulunduğunuz il ve ilçeye göre köpek başı 15 liradan başlayarak 100 liralara kadar ulaşabilmektedir. Eğer verdiğiniz hizmetlere tam veya yarı zamanlı köpek bakıcılığı da eklerseniz bu ücretler artabilir ve ay sonunda ciddi bir gelir elde etme imkanı bulabilirsiniz.

Köpek Gezdirmenin Zararı Var mıdır?

Düzenli olarak gezdirilmeyen köpekler hem fiziksel hem de ruhsal anlamda ciddi sıkıntılar yaşayabilirler. Biz insanlar bazen ne kadar unutsak da köpekler oldukça sosyal canlılardır. Düzenli köpek gezdirme hizmeti alamayan veya sahibi tarafından gezdirilmeyen köpekler sosyalleşme eksikliğinden ötürü psikolojik sorunlar çekebilir. Yeterli seviyede gezdirilmeyen köpeklerde saldırganlık eğilimleri gözlemlenebilir. Fiziksel sorunlar ise çok daha vahimdir. Ayrıca obezite, kan-damar hastalıkları gibi hastalıklarla karşılaşma riski de çok yüksektir. Dolayısıyla düzenli bakım ve köpek gezdirme, tuvalet alışkanlığı gibi bazı disiplinleri de evcil hayvanlara kazandırmak için faydalıdır.

İlginizi çekebilir: Köpekler Neden Gezmeye Çıkmak İsterler?

Köpek Gezdirme Hizmetinden Kimler Yararlanabilir?

Köpek gezdirme ve evcil hayvan bakımı gibi hizmetler genellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana gibi metropol kentlerde daha sık verilebilmektedir. Bunun nedeni ise bu kentlerde yoğun iş temposuyla yaşayan ve vakti kısıtlı olan insanların daha yoğun bulunmasıdır. Bu hizmetlerin verilebilmesi için evcil hayvan sahibinin konakladığı yere yakınlık önem arz etmektedir. Evcil hayvan sahipleri köpeklerinin genellikle bulunduğu lokasyonlardaki park ve bahçelerde gezdirilmesini, enerji attırılmasını ve tuvalet ihtiyacının karşılanmasını tercih ederler.

Bu yazıda 3 yorum var

Bir cevap yazın