Yardım

Sistem nasıl çalışıyor?

PetSurfer'da 2 tip rezervasyon yöntemi bulunmaktadır. Surfer'lar (evcil hayvan sahipleri) her iki rezervasyondan ikisini veya birini kullanabilir, ihtiyacına yönelik köpek bakıcısı, kedi bakıcısı ve diğer evcil hayvan bakıcıları ile anlaşabilir.

 

 

HOST ARAYANLAR (önerilen)

 

1. Evcil hayvan sahipleri (surfer'lar) Host Arayanlar bölümü sağ üstteki "Talep Oluştur" butonunu kullanarak talebini oluşturur. Oluşturulan talep, iptal edilmediği sürece rezervasyon başlangıç saatine kadar yayında kalır.

 

2. Talep oluşturulduğu an, profilde kayıtlı adresteki bakıcılara sms, bildirim ve mail iletilir.

 

3. Müsait olan evcil hayvan bakıcıları (host'lar) teklifte bulunmaya başlar.

 

4. Uygun bulunan bir teklif kabul edildiğinde çıkan ödeme ekranından PetSurfer'ın havuz hesabına ödeme gerçekleştirilir.

 

5. Ödeme gerçekleştikten sonra host'un ve surfer'ın kişisel bilgileri karşılıklı olarak paylaşılır. İsim, soyisim, telefon, mail adresinin yanında varsa Facebook, Twitter, Instagram ve Linkedln hesapları da görüntülenebilir.

 

6. Buluş & Tanış: İletişim bilgileri sağlandıktan sonra mutlaka buluşup tanışılmasını, bakım gerçekleşecek evin gözlemlenmesini, evde başka bir pet varsa anlaşıp anlaşamamalarının gözlemlenmesini öneriyoruz. Buluş & Tanış sırasında memnun kalınmayan durumda rezervasyon iptalinde %100 ödeme iadesi gerçekleştirilir.

 

7. Daha sonra evcil hayvan bakımı için surfer evcil hayvanını, evcil hayvan bakıcısına (host'a) emanet eder ve hizmet gerçekleşir.

 

8. Evcil hayvan bakımı için belirlenen süre sonunda surfer petini teslim alır.

 

9. Evcil hayvanını teslim alan surfer site üzerinden "Ödemeyi Onayla" butonuna tıklayarak ücretin evcil hayvan bakıcısına (host'a) aktarılmasını sağlar.

 

10 .Surfer 3 iş günü içerisinde evcil hayvanını teslim aldığını belirtmez yani ödemeyi onaylamaz ise ücret evcil hayvan bakıcısının (host'un) hesabına aktarılır.

 

11. Evcil hayvan bakıcısı (host) ve evcil hayvan sahibi (surfer), birbirleri hakkında değerlendirme yazarak diğer kullanıcılar için fikir edinilmesi sağlanır.

 

Detaylı bilgi için seni şöyle alalım.

 

 

KİŞİYE ÖZEL REZERVASYON

 

1. Evcil hayvan sahipleri (surfer’lar) anasayfadaki aramadan veya üst menüdeki "Host Bul" sekmesini kullanarak çevresindeki en yakın bakıcıları (host'ları) listeler. 

 

2. Evcil hayvan sahibi (surfer) listeledikleri hostlar arasından uygun gördüğü host'a hizmet alımı için talepte bulunur. Bu süreçte PetSurfer host’u hem mail hem de sms yoluyla bilgilendirerek sürecin daha hızlı ilerlemesini sağlar.

 

3. Evcil hayvan bakıcısı (host), bu rezervasyon talebini onayladığında karşılıklı anlaşılmış olur.

 

4. Surfer (evcil hayvan sahibi), hizmet alımı ve evcil hayvan bakıcısının (host'un) iletişim bilgilerine ulaşmak için PetSurfer'ın havuz hesabına ödemesini gerçekleştirir.

 

5. Ödeme gerçekleştikten sonra host'un ve surfer'ın kişisel bilgileri karşılıklı olarak paylaşılır. İsim, soyisim, telefon, mail adresinin yanında varsa Facebook, Twitter, Instagram ve Linkedln hesapları da görüntülenebilir.

 

6. Buluş & Tanış: İletişim bilgileri sağlandıktan sonra mutlaka buluşup tanışılmasını, bakım gerçekleşecek evin gözlemlenmesini, evde başka bir evcil hayvan varsa anlaşıp anlaşamamalarının gözlemlenmesini öneriyoruz. Buluş & Tanış sırasında memnun kalınmayan durumda rezervasyon iptalinde %100 ödeme iadesi gerçekleştirilir.

 

7. Daha sonra evcil hayvan bakımı için surfer petini host'a emanet eder ve hizmet gerçekleşir.

 

8. Bakım için belirlenen süre sonunda evcil hayvan sahibi petini teslim alır.

 

9. Evcil hayvanını teslim alan evcil hayvan sahibi(surfer) site üzerinden "Ödemeyi Onayla" butonuna tıklayarak ücretin evcil hayvan bakıcısına (host'a) aktarılmasını sağlar.

 

10. Evcil hayvan sahibi (surfer) 3 iş günü içerisinde petini teslim aldığını belirtmez yani ödemeyi onaylamaz ise ücret host'un hesabına aktarılır.

 

11. Host ve surfer, birbirleri hakkında değerlendirme yazarak diğer kullanıcılar için fikir edinilmesi sağlanır.

 

 

Detaylı bilgi için seni şöyle alalım.

 Bu cevap yardımcı oldu mu? Evet Hayır

Sana yardımcı olamadığımız için üzgünüz. Sence nasıl geliştirebiliriz?

E-posta adresin* Görüşlerin*


Destek

Yanlış olan ne?

Seni dinliyoruz...

Vazgeç

Hayvan sahiplenirken bilinmesi gerekenler


Anladım

Hayvan sahiplendirirken bilinmesi gerekenler*Evcil hayvan sahiplenirken veya sahiplendirirken yaşanan olası sıkıntıları önlemek adına HAYTAP tarafından hazırlanan ve HAYTAP izni alınarak eklediğimiz “Hayvan Ödünç Verme (Sahiplendirme) Sözleşmesi’ni uygulayabilirsin.

Anladım