Genellikle evcil hayvan kavramı pek çok kişinin aklına yalnızca kedi ve köpek olarak gelir ancak balıklar da harika evcil hayvanlardır. Her ne kadar kediler ve köpekler kadar etkileşimde bulunabileceğiniz bir tür olmasalar da bu bazı evcil hayvan sahipleri için büyük bir avantajdır.

 

Kediler ve köpekler durmadan hareket etmek ve ilgi görmek isteyen canlılardır ancak balıklar ise bu durumun tam tersi, onlar için temiz bir akvaryum, iyi çalışan bir havalandırma filtresi ve bir yem düzeni yeterlidir.

 

Oldukça düşük maliyetli olan balık beslemek, çeşitli akvaryum tasarımları ile bakım maliyetlerini azalabilirken arttırabilir de. Evinizin köşesinde görsel bir şov yaratmak ve aynı zamanda bir canlıyla bağ kurmak hiç şüphesiz ki harika bir duygudur.

 

Balık beslemeye yeni başlayanlar için bakımları biraz karmaşık gelebilir. Kimi balık türleri akvaryumu sadece kirletirken, kimisi temizler kimisi ise sürekli olarak yavrulayarak akvaryum popülasyonunu devamlı olarak arttırır. Bu nedenle yeni başlayanlar için bakımı ve beslenmesi kolay balık türlerinden 10 tanesini sizler için derledik, gelin birlikte bu türleri inceleyelim!

 

İlginizi çekebilir: Pet Sahiplenirken Bilinmesi Gerekenler