Muhabbet kuşu türü, yalnızlığın getirdiği sessizliği yenmek adına hayvan besleyip eve neşe getirmek isteyen kişiler için ideal evcil hayvanlardır. Bunun sebebi ise tıpkı bir insanmışçasına konuşmalarıdır.

 

En hareketli kuş türlerinden birisi olan muhabbet kuşu türü, insanlara ve ev yaşamına hızlı bir şekilde uyum sağlayabilmektedir. Üstün ve yaratıcı zekasıyla öne çıkan muhabbet kuşları, harika ev arkadaşları olabilmektedirler. Eve neşe ve renk getiren bu canlılar, doğru bir eğitim ve sağlıklı bir bakım ile konuşmayı öğrenebilirler.

 

Muhabbet kuşlarını öne çıkartan durum, onların konuşabilmesidir. Bu denli önemli bir yetiye sahip olmalarında zekaları önemli bir oynamaktadır. Muhteşem bir gözlemci ve dinleyici olan muhabbet kuşları, çevresindeki insanlardan duydukları kelimeleri tekrar edebilmektedirler. Ezberleyebildikleri kelime sayısı dişi ve erkek muhabbet kuşlarına göre farklılık göstermektedir. Dişi muhabbet kuşları 12-15 kelime arasında bir kelime haznesine sahip olurken erkek muhabbet kuşları ise 100’den fazla kelime öğrenip konuşabilmektedirler.

 

İlginizi çekebilir: Muhabbet Kuşu İsimleri